została założona w 1951 roku przez Achille Maramotti w małym miasteczku, Reggio Emilia w Północnych Włoszech. Stąd też pochodzi nazwa marki - „MAX”, a więc ulubiony plac mieszkańców Reggio Emilia i „MARA” – początek nazwiska założyciela. Po wojnie, dom mody Max Mara stał się prekursorem mody damskiej - gotowej do noszenia (ready-to-wear) we Włoszech. Dziś jest globalnym koncernem przynoszący dochód w wysokości około biliona dolarów rocznie.
Filozofią domu mody jest tworzenie prostej, ale eleganckiej mody dla współczesnych kobiet. Każda kolekcja marki charakteryzuje się ponadczasową klasyką, harmonią i wyczuciem stylu.
W historii mody, Max Mara najbardziej zasłynęła projektem torebki 101801, która była noszona m.in. przez Izabellę Rossellini, Cate Blanchett oraz Królową Hiszpanii.
Rozpoznawalnymi symbolami domu mody pozostaje również karmelowy płaszcz i czerwony garnitur. Obydwa projekty charakteryzują się niezwykłą kobiecą elegancją i włoskim wyrafinowaniem.
Do swoich kampanii reklamowych Max Mara często angażuje znane aktorki. Aktualnie twarzą działań wizerunkowych jest Amy Adams, znana z filmu American Hustle. Elegancka aktora idealnie uosabia filozofię domu mody.
Poza damską odzieżą marka oferuje szeroki wybór dodatków: torebki, buty, zegarki, perfumy i okulary.
Max Mara posiada butiki i salony sprzedaży w 70. krajach na całym w świecie. W Polsce działa 15 sklepów w dużych miastach.

 

OPRAWKI Max Mara 2017 

 

 

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE 2017

 

 

 

Początek strony